2017-2018 SEZON ÖNCESİ HAKEM VE GÖZLEMCİ GELİŞİM SEMİNERİ (1. GRUP) GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Voleybol Federasyonu Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu tarafından her yıl gerçekleştirilen Hakem ve Gözlemci Gelişim Semineri bu yıl Antalya/Manavgat/Sorgun/Titreyen Göl Lake&River Resort Hotel 07 Eylül 2017 Perşembe günü (1. Grup) başladı.

Hakem, Gözlemci Gelişim ve Bilgilendirme Seminerinin açılışı Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ, Türkiye Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Ahmet GÖKSU, Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman KARAKAYA, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu (MHGK) Başkanı Aziz YENER, MHGK Genel Sekreteri Eyüp BOSTANCI, MHGK Üyeleri Kazım GÜLEKEN, İbrahim TARUN, M.Ersin ALTIPARMAK, Enver ÇİNPOLAT, Meral TAŞPINAR, Sevda GÜLER, Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı Çetin AKBULUT ile Antalya İl Temsilcisi Kenan GÜRKAN’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.


 

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Antalya Voleybol İl Temsilcisi Kenan GÜRKAN, konuşmalarında voleybol ailesini Antalya’nın güzel ilçesi Manavgat’ta ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, 2017-2018 sezonunun herkes için verimli geçmesini dilediğini belirtti.


 

Kenan GÜRKAN’ın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı Çetin AKBULUT yaptığı konuşmasında “Geçtiğimiz yıl Konya’da, bu yıl da Antalya’da düzenlenen seminerlerin gerçekleştirilmesinde her türlü imkanı sağlayan Federasyonumuza Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’na, bu seneki seminere ev sahipliği yapan Antalya voleybol ailesine teşekkür ettiklerini, 2017 yılı itibariyle Federasyonun 10 üye dernekten oluştuğun ve beş derneğinde kurulum aşamasına geldiğini, bu derneklerin de katılımlarıyla en kısa zamanda, hedeflediğimiz Konfederasyon yapılaşmasının ilk adımını atmış olacaklarını, bu nedenle heyecanlı olduklarını ve 2017-2018 voleybol sezonunun tüm camiamıza hayırlı olmasını dilediğini belirtti.


 

Çetin AKBULUT’un konuşmasının ardından kürsüye davet edilen MHGK Genel Sekreteri Eyüp BOSTANCI, yeni sezonun herkese hayırlı olmasını dilediğini “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da semineri üç grup halinde gerçekleştirileceğini, İlk grubun 7-8 Eylül, ikinci grubun 9-10 Eylül, üçüncü grubun ise 11-12 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleştirileceğini belirterek, seminerin gerçekleştirilmesinde büyük destek sağlayan, rahat bir ortamda çalışma olanağını sağlayan Federasyon Başkanımız Sayın Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ’a, Yönetim Kurulu’na ve seminerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eden BOSTANCI, tüm katılımcılara iyi bir seminer dönemi geçirmelerini diledi.


 

MHGK Genel Sekreteri Eyüp BOSTANCI’nın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman KARAKAYA’da hakem ve gözlemcilerimizi Akdeniz’in incisi Manavgat’da ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını, bir süre voleybol hakemliği yapmış, sporcu ve antrenör olarak voleybola hizmet etmiş birisi olarak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü adına hoş geldiniz diyerek, tüm katılımcılara gerçekleştirilecek olan bu gelişim seminerinde başarılar diledi.


 

Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman KARAKAYA’nın konuşmasının ardından kürsüye davet edilen Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ seminerdeki konuşmasında 2017-2018 sezonu öncesi düzenlediğimiz Hakem ve Gözlemci Gelişim Seminerimizde Antalya Manavgat’ta sizlerle birlikte olmaktan çok mutluluk duyduğunu, tüm katılımcılara başarılı bir seminer ve sezon geçirmelerini diledi.


 

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ sözlerine geçen yıl Konya seminerinde bizlerle olan ve kaybettiğimiz Suat CARLI ile yaklaşık 15 gün önce  aramızdan ayrılan Malatya Voleybol İl Temsilcisi Mehmet ASLAN’ı iki değerli ağabeyimizi anarak başlamak istediğini belirterek “her iki ağabeyimize de Allah’tan rahmet, kederli ailelerine de baş sağlığı diliyorum. Mekanlarının cennet olsun” dileklerinde bulundu.

TÜRKİYE VOLEYBOL FEDERASYONU BAŞKANIMIZ

MEHMET AKİF ÜSTÜNDAĞ’DAN HAKEMLERİMİZE KIYAFET MÜJDESİ

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ konuşmalarının devamında göreve başladıkları günden itibaren, sorumlu oldukları hakem ve gözlemcilerimize, nasıl katkıda bulunabiliriz? Hangi çalışmaları yapabiliriz? noktasında ciddi çalışmalar yaptıklarını, hakem ve gözlemcilerimizin camiamızın vazgeçilmez olduklarını, hakem ve gözlemcilerimiz için en iyi imkanları sunma çabası içerisinde olduklarını belirtti.

HAKEM KIYAFETLERİNİ YENİDEN TASARLADIK…

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu ve Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu ile birlikte hakem kıyafetleri yeniden tasarlanarak belirlendiğini, belirlenen bu kıyafetlerin Uluslararası ve Ulusal voleybol hakemlerimizin kıyafetlerinin Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından ücretsiz temin edileceğini belirtmesinin ardından hakem ve gözlemcilerimizden büyük alkış alan Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ, kıyafetlerin beğenileceğini umduklarını ve diğer ekonomik durumlarla ilgili olarak da imkanlar dahilinde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ göreve talip olduğu ve geldiği ilk günden beri büyük önem verdiği konunun voleybol camiasındaki dargınlıkları, kırgınlıkları bitirip, birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu, bunu da ancak birlikte başarabileceklerini belirtirken, var güçleri ile voleybol için çalıştıklarını ve hep birlikte güzel işler yapıp, voleybola layık olmaya çalışmalarının gerektiğini, hakem ve gözlemcilerimizin voleybol camiasının adalet ve hakkaniyetini temsil ettiklerini, adalet ve hakkaniyetten kesinlikle şaşmamalarını, hakem ve gözlemcilerimizden ricasının voleybol camiasını en iyi şekilde temsil etmelerini istedi.

Ayrıca içimizden birisi olan Manavgat Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Süleyman KARAKAYA’ya hoş geldin dileklerinde bulunarak, ev sahipliklerinden dolayı ayrıca teşekkür ettiğini belirtti.


 

Konuşmalarını ardından Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ geçtiğimiz sezon faal hakemlik kariyerlerini sonlandıran ve bu sezon gözlemci olarak görevlerine devam edecek olan Yüksel GÜRSOY (Ankara) ve Mahmut UYSAL’a (ÇORUM) hakemlikte yaptıkları hizmetleri anısına teşekkür plaketi verdi.


 

Antalya Voleybol İl Temsilcisi Kenan GÜRKAN ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ’a Türk voleyboluna katkılarından dolayı bir teşekkür plaketi takdim etti.


 

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ seminerin ikinci oturumunda gözlemcilerimizi de unutmadıklarını onlara da Gözlemci seti hazırlanarak kendilerine taktim edileceği müjdesini verdi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif ÜSTÜNDAĞ’a voleybolumuza katkılarından ve desteklerinden dolayı Ankara Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği adına çok teşekkür ediyor, gerçekleştirilen hakem ve gözlemci Seminerinde emeği geçenleri tebrik ediyor, 2017-2018 voleybol sezonun tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.


Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Adına

Çetin OK

Yönetim Kurulu Başkanıvoleybol06.net | VOLEYBOL ANKARA - Tüm Hakları Saklıdır