MURAT KOÇAK TARAFINDAN AÇILAN DAVA SONUÇLANMIŞTIRVoleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu geçtiğimiz sezon Ankara`da yaşanan ve mahkemeye intikal eden olaylar ile ilgili bir kamuoyu bilgilendirmesi yayınladı. Yayınlanan bildiride şöyle denildi:

Değerli Voleybol Ailemiz;


Geçtiğimiz sezon 6 Kasım 2017 tarihinde Ankara Batıkent Spor Salonu`nda Eryaman Gençlik Spor  Kulübü ile TEİAŞ Spor Kulübü arasında oynanan Genç Kız Voleybol maçı sonrasında maçın Yardımcı Hakemi Murat KOÇAK`a yönelik gerçekleştirilen fiili ve sözlü saldırılar sonunda fiile müessir olan hakem arkadaşımız, olayı adli mercilere intikal ettirmişti.

Ankara 26. Asliye Ceza Mahkemesi`nde görülen dava önceki gün sonuçlandı. Yüce mahkeme kamu görevi yaptığı sırada fiili ve sözlü saldırıya uğrayan Murat KOÇAK`ın şikayetini haklı buldu ve sanığı YARALAMA, TEHDİT VE HAKARET suçlarından dolayı 21 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı. Davaya bakan hakim, cezanın paraya çevrilmesi talebini reddetti ve gerekçeli kararında sanığın suçu 5 yıl içerisinde tekrarlaması halinde cezalandırılmasına kadar erteledi.

Görev yaptıkları sırada kamu görevlisi hüviyetine sahip olan hakem ve gözlemcilere karşı son zamanlarda artış gösteren bu tür istenmeyen olayların sonunda Yüce Türk Mahkemelerinin aldığı bu kararın örnek olması ve bu ve benzeri olayların bir daha hiç bir şekilde yaşanmaması dileklerimizle konuyu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Çetin OK

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu Başkanı
voleybol06.net | VOLEYBOL ANKARA - Tüm Hakları Saklıdır